^Nach oben
arbeiter aus östeuropa ärzte östeuropa Handwerker arbeitskräfte aus östeuropa rumänischen Mitarbeiter personal

Joburi Electricieni si instalatori - Germania

DOAR PENTRU PROFESIONISTI!

Candidatul ideal

Firma germana cauta electricieni si instalatori calificati,  sau  necalificati cu minim 3 ani experienta experienta in meserie preferabil cu cunostinte de limba germana la nivel A2.

Persoanele care nu au cunostintele de limba germana cerute pot beneficia de  cursuri de limba germana gratuite.

Se cere disponibilitate pentru o relocare imediata in Germania pe o perioada lunga.

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana serioasa, constiincioasa, punctuala!

Se pune foarte mare accent pe calitatea muncii depuse.

Detinerea unui autoturism folosit pentru deplasarea la locul de munca, constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Munca se va desfasura pe santiere de constructii si presupune realizarea instalatiilor electrice si a instalatiilor de incalzire, climatizare si sanitare in cadrul constructiilor noi realizate.

Se adreseaza candidatilor dornici sa se stabileasca pentru o perioada mai lunga de timp in Germania.

Program de lucru: minim 35 de ore/saptamana, dar de regula 45 ore/saptamana, iar tariful orar este intre 11,50 si 12,50 Euro/h. La numarul de ore care depasesc cifra de 40, se aplica un spor de 25%, pentru duminicile lucrate se acorda spor de 50%, iar pentru  zilele libere la nivel national se acorda spor de 100%.

Se acorda o diurna intre 20 si 60 Euro/zi, in functie de regiunea unde se lucreaza si de beneficiarul lucrarii.

Exemplu:

-pentru o persoana necasatorita, salariul net pentru 45 ore lucrate/saptamana va fi:

1467 euro minim, 1567 euro maxim, la care se adauga diurna.

-pentru o persoana casatorita, salariul net pentru 45 ore lucrate/saptamana va fi:

1691 euro minim, 1807 euro maxim, la care se adauga diurna.

La acestea se adauga prime de Craciun si de concediu.

Se ofera cazari cu preturi cuprinse intre 16  si 18 Euro/noapte.

Se ofera contract de munca german, pe o perioada NEDETERMINATA!

Nu se percepe comision de intermediere sau alte taxe ascunse!

Daca doriti un loc de munca sigur, corect si pe termen lung, ne bucuram sa ne contactati!

Va rugam sa verificati in prealabil daca intruniti conditiile mentionate mai sus.

Multumim.

Mai multe relatii puteti obtine la telefoanele: 0742 127 745 sau 0369 560 084

Pentru Germania: 09123 8310630